Laiptai

Laiptai

Interjere metalinė laiptasija dažniausiai daroma trijų tipų: viena per vidurį laužyta (iš vamzdžio) arba lygiu dugnu bei šonuose dvi lengvesnės laužytos laiptasijos, prie kurios tvirtinamos pakopos.

Ant vienos laiptasijos per vidurį pakopos tvirtinamos ant privirintų plokštelių arba tiesiog ant laiptasijos, jeigu ji pakankamo pločio (30-40 cm.). Laiptasija daroma pagal projektą, kadangi labai svarbu kad pakopos plotis ir aukštis būtų optimalaus dydžio, o laiptasija būtų stabiliai įtvirtinta. Jeigu pakopos plotis arba aukštis bus nestandartinis, lipimas nebus patogus visiems. Kad galima būtų pagaminti patogius laiptus,turi būti ir tinkamo dydžio anga. Apie laiptus jau būtina pradėti galvoti projektuojant namą, planuojant patalpas. Laiptasija turėtų būti montuojama dar prieš vidaus apdailą. Projektuojant laiptus taip pat svarbus patalpų išplanavimas, būtina atkreipti dėmesį į tokį dalyką, kaip stogo šlaito buvimą šalia laiptų angos ir pan. Prieš užsakant laiptus, jau reikėtų žinoti ir jų stilių, kuris turi derėti su visu būsimu interjeru. Darant metalinių laiptų projektą, geriausia iš karto daryti ir pakopų bei turėklų projektą. Tokiu atveju pakopos gali būti išpjaunamos CNC staklėmis, o turėklai gaminami paprastai ir montuojami greitai. Apie vidaus laiptų pasirinkimą plačiau galite skaityti www.asa.lt

Lauke metalinių laiptų pakopos dažniausiai prisukamos šonuose prie laiptasijų, kurios montuojamos ant kolonų. Kolonoms reikalingas patikimas pamatas. Metalinės pakopos rekomenduojamos gamyklinės karštai cinkuotos, kurios yra neslidžios ir ilgaamžės arba gelžbetoninės, kurios ant metalinės konstrukcijos yra tvirtinamos varžtais.

 

 

 

 

 

Laiptai tamsus uosis balta laiptasija

Tureklas uosinis baltu uzpildu